Головна » ІНЖЕНЕРНО-ГЕОДЕЗИЧНІ РОБОТИ » Виконавчі зйомки будівель і споруд

Виконавчі зйомки будівель і споруд

   Виконавчі зйомки це зйомки будівель, які зводяться або вже зведені, в процесі яких фіксують всі відхилення від проекту і визначають фактичне положення в плані та по висоті наземної і підземної частини споруди. Виконавчій зйомці підлягають частини будівель і конструктивні елементи, від точності положення яких залежить точність виконання робіт на наступних етапах, а також міцність і стійкість будинку в цілому.

Наше підприємство виконує всі види виконавчих зйомок, до основних видів слід віднести:

Виконавча зйомка котловану - це вид геодезичних робіт, що полягає у зйомці, обробці та наданні інформації про фактичне положення дна котловану з зазначенням висотних відхилень від проектних відміток дна та контурів бровок. При виконавчій зйомці котловану визначається розміри його внутрішнього і зовнішнього контуру, розташування осей, відмітки дня котловану і їх відхилення від проектного значення. Підсумком виконавчої зйомки котловану є виконавча схема котловану. Даний вид виконавчої документації є одним з документів для введення об'єкту капітального будівництва в експлуатацію.

     Фасадна зйомка, або виконавча зйомка фасадів, виконуються для:

Результатом проведення виконавчої фасадної зйомки можуть бути креслення, і розрізи, а також тривимірні моделі будівель і споруд (3D). Зазвичай, креслення виконуються в масштабах від 1:50 до 1: 200, але можуть бути виконані в будь-якому масштабі, що влаштовує замовника. На кресленнях відображаються вертикальні і горизонтальні розміри, відхилення від площини, висотні відмітки.

Виконавча зйомка металевих конструкцій виконується в два етапи. Перший етап робіт передбачає визначення і відображення на схемах або кресленнях відхилення в позначках зміщення опорних місць фундаментів, закладних деталей, анкерних болтів. Якщо технологією виробництва робіт передбачена укрупнена збірка монтажних елементів, то при проведенні виконавчої зйомки визначається відхилення габаритів конструкцій від проектних значень.

Виконується геодезична зйомка і на схемах показують відхилення площин і ліній їх перетину від вертикалі або від проектного нахилу конструкцій фундаментів, стін, колон, горизонтальних площин. Зйомку виконують на всю висоту або площину ділянки. Інтервал між точками зйомки обмежують одним метром, якщо інші вимоги не передбачені проектом.

© Geotehprom, 2016. Всі права захищені