Головна » ІНЖЕНЕРНО-ГЕОДЕЗИЧНІ РОБОТИ » Топографічна зйомка

Топографічна зйомка

   Топографічна зйомка сукупність інженерно геодезичних вишукувань метою яких є створення топографічного плану масштабів (1:5000,1:2000, 1:1000 та 1:500). Топографічний план являє собою проекцію на якій в відповідному масштабі та умовних позначеннях зображено всю існуючу ситуацію на ділянці проведення робіт або об’єкті супроводу (інженерні наземні та підземні комунікації, контури будівель  та рельєфу (котлованів, траншей, бровок уступів), границі насаджень та ін. Наше підприємство виконує топографічні роботи для:

   В основному це зйомка в масштабі 1:500 яку вимагає проектувальник для посадки будівлі на ділянці. Після проведення всіх робіт топографічний план проходить погодження в ГоловАПУ міста або архітектури району, області. Також на вимогу замовника на топографічному плані можуть бути нанесено з відповідними підтверджуючими печатками червоні лінії забудов, доріг, вулиць та межі земельних ділянок.

Згідно постанови національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики 17.01.2013 № 32  при підключенні до електромережі одним із обов'язкових документів є Викопіювання з топографо-геодезичного плану м 1:2000;

Також викопіювання з топографо-геодезичного плану є обов'язковим при підключенні до міських мереж газу, водопроводу, каналізації, зв'язку та ін.

(Створення детальних топографічних планів для проведення перед проектних та проектних робіт у будівництві)

(Проведення детальних зйомочних робіт перед проведенням земельних робіт та створення цифрових поверхонь є обов'язковим для точного подальшого визначення об'ємів виконаних земельних робіт)

  Інженерно-геодезичні роботи для виконання ландшафтного дизайну є, по суті топографічною зйомкою. Принциповою відмінністю такої зйомки є більший масштаб виготовляються в результаті зйомки планів (1: 100, 1: 200). Так само проведення геодезичних робіт для ландшафтного дизайну передбачає собою більш детальну зйомку, ніж стандартна зйомка масштабу 1:500. При виконанні такої зйомки враховуються всі найдрібніші елементи і всі зелені насадження, які є на об'єкті включаючи дерева, квіти або кущі. При виконанні ландшафтної зйомки набір висотних пікетів виробляється значно частіше, ніж при виконанні топографічної, така детальність зйомки необхідна для побудови мікрорельєфу. В результаті знімальних робіт замовник отримує детальний топографічний план з відображенням усіх елементів розташованих на його земельній ділянці. Такий план необхідний дизайнеру для виконання проектних робіт з ландшафтного дизайну. В подальшому всі проектні рішення не залежно від складності конфігурації (контури насаджень, межі, характерні точки) можуть бути інструментально винесенні на місцевості.

  Результатом робіт являється технічний звіт з описаною методикою та іншими даними про виконані роботи (топографічний план в електронному або паперовому вигляді) оформлений відповідно до існуючих нормативних документів, каталог координат, абриси та ін.. Вся топографічна документація згідно вимог технічного завдання може проходити погодження в наступних інстанціях (архітектура, газ, електрика, вода, каналізація, тепломережі, зв'язок та ін.)

Для замовленням топографічних робіт необхідно надати технічне завдання або наступні вихідні дані:

Після погодження технічного завдання та укладання договору виконуються роботи проводиться комплекс польових та камеральних робіт що включає в себе:

  Всі роботи виконується згідно вимог "Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000,1:2000, 1:1000та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98) та Умовні знаки для топографічних планів масштабів 1:5000,1:2000, 1:1000та 1:500 Мінекології та природних ресурсів України 2001 р.

© Geotehprom, 2016. Всі права захищені